Priežiūra



Kailio priežiūra Susirgimai Parodoje

Kokeris medžioklinis šuo, todėl negali drybsoti nieko neveikdamas – daug su juo žaiskite, mokykite. Leiskite išsišėlti lauke be pavadėlio. Jo sumanumą nukreipkite protinga linkme. Kadangi instinktyviai veržiasi persekioti grobį, nuo mažens atpratinkite vytis paukščius, mašinas arba dviratininkus (turėkite kantrybės). Jis mėgsta plaukioti, šniukštinėti po nendrynus – nedrauskite. Jie mėgsta dirbti su žmogumi, yra gabūs, tik svarbu suvaldyti jo veržlią prigimtį. Mokyti pradėkite tik įsigiję, o rimčiau dresuoti galima nuo 4,5 mėnesio.

Kailio priežiūra
Jei neturite pakankamai laisvo laiko ir negalėsite šuns kailio priežiūrai skirti kasdien bet 15 min., geriau kokerspanielio nepirkite. Nekirptas, nemaudytas, nepešiotas, kaltūnuotas kokeris tampa baidykle. Sąvėlos tarpupirščiuose, pažastyse, prie lyties organų trukdo judėti, ilgame kailyje greit veisiasi parazitai, gali prasidėti odos ligos. Neapleiskite puošnaus kailio. Ypač greit susivelia ausų ir kojų plaukai. Kokerspanielį reikia šukuoti ne rečiau kaip du kart per savaitę, geriausia pašukuoti kasdien. Iš pradžių šukuojama metalinėmis šukomis, po to šepetuku. Maudykite šampūnais su balzamu (ne žmonių, o šunų), bet ne dažniau kaip kas mėnesį, žiemą geriau visai nemaudyti, nebent labai susuteptų. Prieš maudydami labai gerai iššukuokite. Nerečiau kaip tris kart per metus veskite pas kirpėją. Nekirpkite galvos bei nugaros plaukų mašinėle – nuo šių vietų pūkai ir negyvi plaukai nupešami. šunų kirpėja žino, kaip apkirpti pagal standartą, patys neeksperimentuokite. Jei norite, paprašykite paaiškinti kirpėją kaip taisiktingai nuperšti ir apkirpti kokerį ir vėliau galesite tvarkyti augintinio kailį patys. Nuolat apkirpkite plaukus tarpupirščiuose ir patrumpinkite ilgus plaukus ant letenų, tai ypač naudinga rudenį.
Parsivedę iš lauko nuplaukite pėdutes, sausai nušluostykite. Apžiūrėkite, ar neįsivėlė į kailį šapų, ar nėra erkių, pirštais iškedenkite sąvėlas.
Pažastyse, kur plaukai labiausiai veliasi plaukus galima nukirpti, ypač tai naudinga vasarą.
Sezono metu naudokite apsaugą nuo blusų ir erkių, pasitarkite su veterinaru kokia tinkamiausia.


Dažniausi susirgimai

Kadangi kokeris ilgaausis, greit sušlampa ir peršąla ausis – gali sirgti ausų ligomis. Važiuodami automobiliu neleiskite šuniui iškišti galvos per langą – gali perpūsti. Dažniau apžiūrėkite ausis, valykite susikaupusią sierą, apkirpkite plaukus aplink ausies angą, jei reikia įlašinkite vaistų. Jeigu spanielis, dažnai purto galvą, trina ją į kilimus, cypia – jis serga ausų uždegimu.
Pasitaiko, kad spanieliai kenčia ir dėl akių ligų – į dideles akis patenka nešvarumų, be to, jose susikaupia daugiau ašarų, spaudžiančių latakus. Jei išskyrų nedaug, pakaks pavalyti akis ramunėlių (šviesina plaukus, todėl netinka tamsiaplaukiams) ar juodos arbatos nuoviru, jei išskyros gausios geriau kreipkitės į veterinarą. Senatvėje gali susirgti katarakta. Gana anksti spanielių dantis padengia apnašos, dantų akmenys. Nuo mažumės įpratinkite, kad valysite jo dantis. šeriami vien sausu maistu turi pagraužti natūralių kauliukų arba presuotų sausgyslių briketų, kad apvalytų dantų paviršių. Neperšerkite, kokeriai linkę tukti. Nutukusį gyvūną kamuoja inkstų, širdies, sąnarių bei kitos ligos.


Parodoje

Nuo mažens pratinkite, kad leistų apžiūrėti dantis, apčiupinėti lyties organus. Išmokinkite ramiai ir gražiai stovėti ant staliuko, energingai bėgti ristele šalia, šuo neturi springdamas tepmpti pavadėlio, turi būti linksmas, neurgsti apžiūrimas. Parodoms šunį ruoškite iš anksto – išmaudyti ir apkirpti reikia prieš 1-2 savaites. Vesdami į parodą šuns nemaitinkite, kad nepridergtų ringe, jei taip vis dėlto nutiktų nedelsiant suvarkyrite (nepamirškite įsidėti tam reikalingų priemonių - popieriaus, maišelių ar kt.) Nesutvarkytas į parodas nevedamas.